מיפוי חברתי בארגון או בעסק

היכולת להניע שינוי, להתגבר על התנגדויות ולרתום עובדים למשימות, הופכת לקלה יותר באמצעות שימוש במיפוי חברתי בארגון.

מיפוי חברתי מצביע על הקשר בין מיקום הפרט ברשת החברתית הפנימית של הארגון לבין ההסתברות שהאדם יעזוב את הארגון.

מיפוי חברתי לצורך ניהול ושיבוץ עובדים מיטבי בעסק במערכת של אוטיפו

תרגום העדפותיו של האדם ביחס לעמיתים בצוות (או במשמרת) לציון חברתי בטווח מספרי כלשהו, מאפשר גילוי מוקדם של העובדים הסבירים ביותר לעזוב. אלה עם הניקוד הנמוך ביותר, ממוקמים בשולי המיפוי החברתי וסביר שיעזבו מוקדם יותר.

השימוש ביישומי מיפוי חברתי למטרות עסקיות מושרש בהכרה שלתפקיד שממלאות מערכות יחסים בין-אישיות במקום העבודה, יש השפעה על תחלופת העובדים.

מיפוי קשרים חברתיים בארגון וזיהוי מוקדם של עובדים עם הסתברות נמוכה לתעסוקה ארוכת טווח, או לחילופין עם איתור המובילים במיפוי החברתי, מאפשרים תכנון וניצול טוב יותר של תהליכי הכשרה פנימיים:

  • עובדים עם ציונים חברתיים גבוהים יותר ומיקום מרכזי ברשת החברתית בארגון יכולים לתמוך בתהליכי ההדרכה הפנימיים ולהוביל אותם, ולשמש כמדריכים לעובדים חדשים ולא מנוסים.
  • מיפוי אוכלוסיות היעד הזקוקות להכשרה ולחיזוק בארגון יכול לשפר את פוטנציאל השימור בארגון (בהתבסס על מיקום העובדים ברשת החברתית), ועל ידי כך לשפר את ההחזר על ההשקעה (ROI).
  • ניתן להפנות עובדים עם ציונים חברתיים גבוהים להכשרה של עתודה בניהול בארגון.

יתר על כן, ניתוח מפת היחסים החברתיים מבחינת משאבי אנוש מאפשר הבנה (וגם נקיטת פעולה) במגוון תחומים כגון: שילוב מוצלח של מיעוטים בצוות, מתן שוויון הזדמנויות לנשים, שילוב בין עובדים ותיקים וחדשים או חזקים וחלשים וכדומה.

האלגוריתם של אוטיפו מבצע ,בין היתר, ניתוח העדפות המבוסס על חברויות (כאלה המעדיפים לעבוד יחד או שמגיעים לביצועים טובים יותר בעבודה משותפת במשמרת) ויוצר מפה חברתית וירטואלית.

מפה זו יכולה לעזור למנהלים להבין טוב יותר את ההיבטים החיוביים והשליליים של הדינמיקה החברתית בין חברי הצוות, ולזהות דרכים להתמודד עם סוגיות בינאישיות, למשל, על ידי העברת עובד פחות בטוח בעצמו לצוות תומך יותר.

בנוסף, המערכת של אוטיפו מאפשרת שיבוץ על סמך המיפוי של הקשרים החברתיים בארגון, זיהוי של תת קבוצות של עובדים בצוותים וניצול המידע הזה לטובת שיפור היחס וההרגשה של העובדים, וכמובן גם לטובת העסק ותפקודו.

האם אתם מרגישים שאתם זקוקים למיפוי חברתי בעסק שלכם? האם אתם מרגישים צורך לדעת יותר על העובדים שלכם ולמגר את העזיבה בעסק שאתם מנהלים? צרו עמנו קשר ונוכל להטמיע את הפיצ׳ר הזה אצלכם.